1399/9/5 - 9 ربیع الثانی 1442 - 2020/11/25

Astronomical Research Center (A.R.C.)

کد خبر 5323 | واحد خبر مركز | 1399/08/19 تعداد مشاهده 20 | چاپ

پرواز فضایی "ویرجین گلگتیک" در نیمه دوم نوامبر انجام می‌شود

شرکت "ویرجین گلگتیک" به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد پرواز فضایی خود را برای نیمه دوم نوامبر آماده کند.
به گزارش واحد خبر مرکز مطالعات و پژوهش های فلکی نجومی به نقل از isna و انگجت، شرکت "ویرجین گلگتیک"(Virgin Galactic)، آماده‌سازی نخستین پرواز فضایی سفینه خود موسوم به "اسپیس‌شیپ۲"(SpaceShipTwo) را از ماه پیش آغاز کرده است. این شرکت فعال در حوزه هوافضا اعلام کرده بود که پرواز را برای تاریخ ۲۲ اکتبر برنامه‌ریزی می‌کند اما اکنون اعلام کرده است که این پرواز بین ۱۹ تا ۲۳ نوامبر صورت می‌گیرد.
ویرجین گلگتیک، اعلام تاریخ نخستین پرواز فضایی را به همراه گزارش نتایج مالی خود در سه ماه سوم سال ۲۰۲۰ ارائه داد. ظاهرا اسپیس‌شیپ۲ قرار است به عنوان بخشی از برنامه ناسا برای یک ماموریت خاص، محموله‌های درآمدزایی را با خود حمل کند. همچنین این شرکت، توافقنامه‌ای را برای پرواز دکتر "آلن استرن"(Alan Stern)، دانشمند علوم سیاره‌ای منعقد کرده است تا به آزمایش‌های علمی بپردازد.
به گفته ویرجین گلگتیک، فروش بلیط‌ برای سفرهای فضایی، در سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. فروش بلیط، پس از پرواز "ریچارد برانسون"(Richard Branson)، سرمایه‌گذار و مالک شرکت ویرجین گلگتیک آغاز می‌شود که برای سه ماه نخست سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است.
ویرجین گلگتیک در بخشی از برنامه آماده‌سازی این پرواز، خلبانانی را با کمک یک شبیه‌ساز و هواگرد موسوم به "وی‌ام‌اس اوه"(VMS Eve) آموزش می‌دهد که ساختار و نحوه کنترل آن به اسپیس‌شیپ۲ شباهت دارد. همچنین این شرکت، مجموعه آزمایش‌هایی را روی زمین انجام می‌دهد تا فضاپیما را بررسی کند.

رخداد نجومی امروز