1399/4/15 - 13 ذیقعده 1441 - 2020/7/5

Astronomical Research Center (A.R.C.)

کد خبر 5043 | واحد خبر مركز | 1399/04/08 تعداد مشاهده 14 | چاپ

سایه‌نمای ایستگاه فضایی بین‌المللی در اطراف خورشید

ناسا اخیرا فیلم کوتاه جذابی در حساب کاربری خود در اینستاگرام منتشر کرد.

به گزارش واحد خبر مرکز مطالعات و پژوهش های فلکی نجومی به نقل از ایسنا، ناسا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام فیلم کوتاهی که سایه‌نمایی از گذر ایستگاه فضایی بین‌المللی در اطراف خورشید است را منتشر کرد. ضد نور یا سایه‌نما یا سیلوئت(Silhouette) تکنیکی در عکاسی است که در آن، منبع نور در پشت سوژه قرار دارد. در این تصویر، ایستگاه فضایی بین المللی که با سرعت پنج مایل(هشت کیلومتر) در ثانیه در حال حرکت است، قابل مشاهده است.

فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی "کریس کاسیدی"(Chris Cassidy)، "باب بهنکن"(Bob Behnken) ، "داگلاس هارلی"(Douglas Hurley) از ناسا و " آناتولی ایوانیشین"(Anatoly Ivanishin) و "ایوان واگنر"(Ivan Vagner)، از سازمان فضایی روسیه هستند.

با اتصال دراگون به ایستگاه فضایی، "باب بهنکن"(Bob Behnken) و "داگلاس هارلی"(Douglas Hurley) به سه فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی ملحق شدند و تا پیش از پاییز در فضا خواهند ماند.

فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی "کریس کاسیدی"(Chris Cassidy) از ناسا،" آناتولی ایوانیشین"(Anatoly Ivanishin) و "ایوان واگنر"(Ivan Vagner) از سازمان فضایی روسیه هستند که با ملحق شدن دو فضانورد جدید، تعداد آنها به پنج نفر رسید.

رخداد نجومی امروز