1399/3/12 - 8 شوال 1441 - 2020/6/1

Astronomical Research Center (A.R.C.)

کد خبر 4238 | واحد خبر مركز | 1397/07/15 تعداد مشاهده 363 | چاپ

وعده رئیس سازمان فضایی روسیه برای ساخت و پرتاب موشک‌های فوق سنگین

دیمیتری راگوزین رئیس سازمان فضایی روسیه –روسکاسموس- اعلام کرد روسیه تا سال 2026 قادر خواهد بود موشک‌هایی با توانایی حمل چندین تن بار را به فضا پرتاب کند.

به گزارش واحد خبر مرکز مطالعات و پژوهش های فلکی نجومی به نقل از ایسنا، راگوزین در یک مصاحبه خبری خود گفت در حالیکه ما فعالیت برای فاز دوم ساخت سکوهای پرتاب موشک در واستوچنی را به زودی آغاز خواهیم کرد، تصمیم داریم در این مرحله زیرساخت‌های لازم برای پرتاب موشک‌های فوق سنگین را ایجاد کنیم زیرا مایلیم تا سال 2026، حتی قبل از آن موشک فوق سنگینی را برای پرتاب آماده کنیم که توانایی حمل تا 37 تن بار را به مدارهای نزدیک زمین خواهد داشت.

در حالی روسیه در گذشته صاحب موشک‌های نیرومندی مثل "انرگیا" بود که می‌توانست تا یک صد تن بار را به مدار پایین ببرد، ادعای راگوزین چندان دور از حقیقت نیست. موشک انرگیا دو پرواز موفق داشت که در یکی از آنها کیهان پیمای بوران با وزن بیش از یکصد تن را با خود به فضا برد.

در حال حاضر نگاه روسکاسموس به موشک فوق سنگین آنگارا معطوف است که نسل‌های مختلف دارد و می‌تواند بارهایی با وزن‌های مختلفی را به فضا حمل کند اما ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ظاهرا به آنگارا قانع نیست و چندی قبل از کارشناسان موشکی روسیه خواست برای طراحی و ساخت موشکی فوق سنگین وارد عمل شوند.

رخداد نجومی امروز