1398/3/28 - 14 شوال 1440 - 2019/6/18

مرکز مطالعات و پژوهش های فلکی نجومی

Astronomical Research Center (A.R.C.)

کد خبر 4168 | وضعیت هلال | 1397/03/23 تعداد مشاهده 3283 | چاپ

دعوت دفتر حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی دام ظله از مؤمنان برای استهلال ماه شوال1439

بنا به خبر دریافتی از دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی دام عزه دفتر معظم له بیانیه ای جهت رصد هلال به زبان عربی صادر نموده اند که ترجمه ان به صورت زیر می باشد

بسم الله الرحمن الرحیم

رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: «با رویت ماه روزه بگیرید و با رویت ماه روزه بشکنید».

دفتر آقای سیستانی (دام ظله) در نجف اشرف، از مؤمنان گرامی در عراق و کشورهای همسایه‌ی آن دعوت می‌کند پس از غروب خورشید در روز پنج‌شنبه (۲۹ رمضان المبارک) به رصد هلال ماه شوال المکرم سال ۱۴۳۹ هـ.ق. بپردازند.

و از کسانی که – کاملا – از رؤیت هلال در این شب مطمئن می‌شوند، تقاضا می‌شود یا مستقیما به دفتر مرجعیت و یا نزد برخی از نمایندگان و معتمدین ایشان در کشور گواهی دهند.

اطلاعات موجود درباره‌ی اندازه‌ی هلال و ارتفاع آن در افق در شامگاه‌ پنج‌شنبه حکایت از آن دارد که در این شب امکان رؤیت هلال در عراق و مناطق مجاور آن با چشم غیر مسلح – بدون استفاده از تلسکوپ و امثال آن – بسیار دشوار خواهد بود، حال آنکه در شب بعد در ارتفاع زیاد و با نور بسیار و برای مدت زمانی طولانی قابل رؤیت خواهد شد.

بنابراین، به مؤمنان گرامی تاکید می‌کنیم در شامگاه پنج‌شنبه‌ی این هفته نسبت به استهلال همت بگمارند، خصوصا برای کسانی که مناطقشان از هوای کاملا پاک بهره‌مند است، و خداوند توفیق‌ عطا می‌کند.

دفتر آقای سیستانی دام ظله
نجف اشرف
سری به سایت عربی می زدید متن عربی را هم مشاهده می کردید!!!
http://arabic.nojumi.org/WebPages/Details.aspx?Id=701
اکر راست می گویید چرا متن عربی را نگذاشتید
رخداد نجومی امروز