1398/5/30 - 18 ذیحجه 1440 - 2019/8/21

مرکز مطالعات و پژوهش های فلکی نجومی

Astronomical Research Center (A.R.C.)

کد خبر 2253 | همايش ها | 1392/12/22 تعداد مشاهده 802 | چاپ

دومین نشست از سلسله نشست های علمی با عنوان آفرینش برگزار گردید

دومين نشست از سلسله نشست ها با موضوع آفرينش، با سخنراني حضرت حجت الاسلام و المسلمين علی زمانی قمشه ای تحت عنوان: آفرینش از منظر آیات و روایات در روز پنج شنبه 22/12/92 ساعت 10 صبح در محل سالن همایش های مرکز مطالعات و پژوهش های فلکی ـ نجومی برگزار  گردید. 


 بنا به گزارش واحد خبرمرکز مرکز مطالعات و پژوهش های فلکی ـ نجومی ، در ابتدای این برنامه عملی جناب حجت الاسلام و المسلمین زمانی قمشه ای از استاید درس خارج حوزه ونویسنده و فعال در هیئت اسلامی با بیان نظریه انفجار بزرگ و اشکالات موجود در آن  که توسط دانشمندان غربی به آن وارد کرده اند، به بیان آیات و روایات در زمینه آفرینش پرداخت.
ایشان با ذکر دونمونه از تفسیر آیات توسط ائمه اطهار به خطبه اول نهج البلاغه امیر المومنان اشاره نمودند که حضرت امام علی علیه السلام چگونه به ابتدای آفرینش اشاره کرده اند در ادامه نیز با ذکر روایتی از امام جعفر صادق علیه السلام در این زمینه سخنان خود را ادامه دادند.
در حاشيه اين برنامه، جوايز ممتازين و نفرات برتر هفتمين دوره مسابقه سراسری نجوم، با حضور رياست محترم مرکز حضرت حجت الاسلام و المسلمين نجف، نفرات ممتاز هفتمين دوره، مراکز برگزارکننده مسابقه، حاميان محترم هفتمين دوره، اهدا شد.
مشروح سخنرانی جناب حجت الاسلام  والمسلمین زمانی بعد از پیاده سازی از طریق همین سایت در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
لازم به ذکر است مرکز مطالعات و پژوهش های فلکی ـ نجومی  در راستاي گسترش علوم قرآني به ويژه علم نجوم سلسله نشست هاي تخصصي با عنوان های آفرینش و تقویم برگزار مي نمايد.
اولین نشست از سلسله نشست ها با عنوان آفرینش با حضور جناب دکتر حجت الاسلام والمسلمین عابدی و همچنین نشست نخست سلسله نشست ها با عنوان تقویم توسط دکتر فاطمی برگزار شد .

جهت مشاهده گزارش تصویری اینجا کلیک نمایید

رخداد نجومی امروز